Çocuk Büyütürken ve Çocuk Sağlığı Forumundan çocuklarda Kaşıntı hastalığı (prürigo): Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  çocuklarda Kaşıntı hastalığı (prürigo):

  Reklam
  Kaşıntı hastalığı (prürigo): Çocuk huzursuz olur ve uyuyamaz. Çok kaşınır. Bazen iştahı kapanır, kabız veya ishal olur. Bu arada derisinin üstünde kırmızı lekeler görülür. Bu lekelerin çapı 1 mm. kadardır ve biraz kabarık dururlar. Kıllı derinin dışında her tarafta görülebilirler. Daha sonra büyürler ve koyu kırmızı veya donuk bir renk alırlar. Bazen çabucak açılan bir kese, yerini sarımsı bir kabuğa bırakır. Dokununca şişkinliğin çok sert olduğu anlaşılır. 8-10 gün sonra geçer, yerinde bir leke kalır, bu da zamanla kaybolur. Fakat prürigo tekrar çıkabilir. Kısa veya uzun aralıklarla tekrar görülen bu hastalık birkaç sene sürebilir.
  Hastalığa özellikle 2 tip çocuk yakalanabilir: Bunlar 2 ayrı tiplerdir, biri şişman, aşırı beslenmiş çocuklar, diğeri ise zayıf, sinirli ve çığırtkan çocuklardır.
  Prürigo, kurdeşen gibi bir tür allerjik hastalıktır. Fakat hastalığı başlatan genellikle bir besin nedeni anlamak çoğunlukla çok zordur. Bu çocuğun karaciğeri hassas denir ve çoğunlukla yanlış anlatmadan dolayı doktor Prürigoyu başlatan şu veya bu besindir der. Bebek küçükse doktora sormadan rejiminde bir değişiklik yapmayın. Böcek sokmasından doğan bir alerji de olabilir.
  Lokal olarak talk pudrası sürün ve asitli bir karışım veya merkürokrom, ya da iyotlandınlmış alkol (% 1) uygulayın kabuklar mikroplanmışsa bir pansumanla kapatın. Ve özellikle sabırlı olun; prürigo her zaman iyileşmekle son bulur.
  Ağır durumlarda (kabarcıkların çoğalması ve yayılması) bugün hassasiyeti kaldıran ilâçlar kullanılmaktadır. Doktor çocuğu bir alerji uzmanına gönderebilir.
  (alıntı)


  Paylaş
  çocuklarda Kaşıntı hastalığı (prürigo): Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Çocuklarda görülen kaşıntıya sebep olan hastalıklar, çocukları çok etkiler, iştahının kapanmasına kadar gider. İshal ve uykusuzluk gibi bazı sonuçlar doğuran bir hastalık türüdür.prurigo,  prurıgo ,  prurigo hastalığı,  prürigo,  prurigo nasıl tedavi edilir,  prurigo nasil tedavi edilir,  prurigo kaşıntı