Örgü Modelleri Dünyası ile Atkı, Bere,eldiven, Şapka Örgü Forumundan Örgü top bere yapımı anlatımlı Hakkında Kısa Bilgi.
 1. 1
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  12 Aralık 2010
  Mesajlar
  1.238  Örgü top bere yapımı anlatımlı


  Örgü top bere yapımı anlatımlı


  Örgü kahverengi bere modeli

  Kahverengi bere modeli anlatımlı  Kahverengi Bere Modeli.jpg


  şiş : 6

  Berenin tepe kısmından 9 ilmekle başlanır, düz sıralarda 1 ilmek örüp,1 ilmek şişe dolanarak artış( ajur ) yapılır, örgünün tersi olan sıralarda tüm ilmekler ters örgü ile örülür. Ajurlar her bir dilimde 9 adet olana dek çoğaltılır. Daha sonra artış yapılmadan örgüye devam edilir ve berenin alt kısmına TOP lar yapılır. Bere istenilen ölçülerde yapılır ve son olarak da 4-5 sıra 1+1 lastik veya yine isteğe göre 2+2 lstik örülüp tüm ilmekler kesilerek kapatılır. Tepeden kenara doğru dikilerek bitirilir.
  Tepeye ponpon veya püskül yapılabilinir veya sade bir şekilde kullanılabilinir.

  TOP MODELİ : 1 ilmekten 5 ilmek çıkararak yapılır.1 ilmeği örer gibi yapıyoruz şişi çıkarmadan ipliği üstüne doluyoruz tekrar aynı ilmeğe batıp çıkarıyoruz, tekrar ipliği doluyoruz ve son kez aynı ilmeğe batıp bu kez şişi çıkarıyoruz. Ve bu 5 ilmeği 4 kez aynı yerde önlü arkalı örüyoruz. Son sırada tüm ilmekler toplanarak tek ilmeğe düşülür ve yanındaki ilmekler örülerek devam edilir.

  Örgü top bere yapımı anlatımlı Mumine Forum

 2. 2
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  25 Temmuz 2014
  Mesajlar
  1.267
  Reklam
  Önce düz ilmikle başlayıp ardında ters örgü ile devam eden yapımı basit bir örgü bere modeli. Ön kısmı bir kuşak şeklinde ve düğmelerle süslenmiş farklı bir model uygulanmıştır.örgü top yapımı,  örgüden top yapımı,  bere yapımı anlatımlı,  örgü top modelleri,  top top bere modeli,  örgüde top yapımı,  anlatımlı bere modelleri