Soru ve Cevaplarla İslam ile Abdest / Teyemmüm soruları Forumundan Hangi maddelerle teyemmüm alınabilir? Hakkında Kısa Bilgi.
 1. 1

  Reklam

  Hangi maddelerle teyemmüm alınabilir?

  Reklam
  Şafii ve Hanbeli’de teyemmüm yalnız toprak ile yapılır.Diğer mezheplerde, toprak cinsinden olan her temiz şey ile, üzerinde bunların tozu olmasa bile, teyemmüm edilir. Yanıp kül olan veya sıcakta eriyebilen şeyler, toprak cinsinden değildir. O halde, ağaç, ot, tahta, demir, pirinç, yağlı boya sıvalı duvar, bakır, altın, cam ile teyemmüm edilemez. Kum ile olur. İnci, mercan ile olmaz. Kireç ve alçı ile yıkanmış mermer, çimento, sırsız fayans, sırsız porselen çanak çömlekle, çamur ile olur. Toprak tozu olan eşyalarla da teyemmüm olur. Yalnız çamur varsa, suyu yarıdan az ise, bununla teyemmüm edilir.

  S.İslamiyet  Paylaş
  Hangi maddelerle teyemmüm alınabilir? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bir çok madde ile teyemmüm alınabilir. Temiz toprak, kireç, alçı, kiremit gibi maddeler ile abdest alımı mümkündür. Suyun bulunması halinde abdest düşmektedir.teyemmüm hangi maddelerle alınır,  duvar ile teyemmüm olur mu,  badanalı Duvardan teyemmüm olur mu,  mermerde teyemmum yapilir mi,  teemmul hangi maddelerle yapilir,  teyemmum hangi maddeler ile yapılır,  duvarla teyemmüm olur mu